A tak je v zásadách poskytování dotací sice uvedeno, že dotace nesmí být užito k zisku, ale současně podrobnější pravidla připouštějí, aby žadateli o dotaci byli podnikatelé - tedy osoby z principu o zisk usilující. To vše bez možnosti podrobné kontroly účetnictví podnikatelů, jimž byla dotace poskytnuta.
Úprava dotačních pravidel si tak protiřečí. Když někdo podniká, tak snad podniká za účelem zisku. V opačném případě by podnikatelem nebyl a působil by asi v organizaci neziskové. Nebo by zkrachoval. Ovšem pokud podnikatel podnikáním zisku nedosahuje a ve svém konání setrvává, pak zajisté dotace přijde vhod. Při mém vhledu do malopolitiky v Praze 3 konstatuji, že dotační podporu podnikatelů resp. některých forem podnikání formou dotací ani jedna z vládnoucích stran na radnici zřejmě nikdy ve volebním programu neměla a přes to již roky jsou někteří radnicí podporováni.
Myslím, že by dotační peníze byly lépe využily třeba na opravu chodníků, ve prospěch všech obyvatel Prahy 3.
Nabízím tento výpočet :
Jeden m2 chodníkové dlažby stojí 200 Kč. Za případných 10 milionů dotačních korun dá tedy pořídit 50 000 m2. dlažby. Dlažby místo
rozbitého asfaltu. Chodníku, který slouží všem.
Naše vláda v Praze 3 však preferuje jiné využití - podporuje např. chuť k jídlu.
Propapáme se k hezké čtvrti ?
JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.